Pytanko: profesjonalizm w studiu Sigil..

Pytanko: profesjonalizm w studiu Sigil..

Postprzez Alex Wt lip 18, 2006 8:51 pm

zastanawiam się nad profecjonalizmem jednego z wspomnianych wcześniej studiów.
Nosi nazwę Sigil i mieści się na gdańskiej 91 w Łodzi.

przegladałam wieeeeele stronek miejsc oferujących kolczykowanie w Łodzi, ale wiekszość z nich to były Salony Kosmetyczne... oferujące "piercing tak przy okazji"... :?

dzwoniłam też do SPC, ale już od kilku lat nie prowadzą oni kolczykowania usługowego... Aż w końcu znalazłam stronkę Sigila
(www.sigil.art.pl) i szczerze mówiąc zrobiła na mnie dobre wrażenie.. szczególnie to, że "posiadają certyfikat Szkoły Przekuwania Ciała"

i chcą za helixa z kolczykiem 80zł
(kilka "salonów" kosmetycznych chciało 100.. bez znieczulenia :wink: )
więc to chyba nieźle...

Więc teraz BARDZO PROSZĘ wypowiedzcie się nt. tego studia...

(opini Hjn'a niebardzo biorę za słuszną ze wzgędu na antypatie do SPC, której certyfikat bądź co bądź posiada Sigil :wink: )

z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam.
Alex
jaki urok ma wredota...?
-spójrz na mnie.. =)

//jedyna w swoim rodzaju złośliwa bestia, chełpiąca się tym faktem.. =P
Alex

Postprzez olka Wt lip 18, 2006 9:39 pm

nie jestem z lodzi, studia nie znam, ale mysle ze wiele moze Ci pomoc przejscie sie do salonu i 'obczajenie' go ;) na wildcacie, czy na witrynie spc i na forum pewnie tez znajdziesz wskazowki po czym poznac dobre studio ;]
olka

Postprzez Alex Wt lip 18, 2006 10:42 pm

hmmm, wiesz, ja taka mało obczajona w tym klimacie jestem narazie :wink: .. i mało obiektywna.. -na zdjęciach studio mi się podoba, poza tym jest dużo zdjęć z przebiegu zakładania kolca... :wink:

więc mam nadzieję, że jest na forum ktoś kto się tam kuł, albo słyszał co nie co...
albo jakieś inne dobre studio o jakichś wmiarę przystępnych cenach jeśli to naprawdę jest takie niefajne :wink:

pozdrawiam.
Alex
jaki urok ma wredota...?
-spójrz na mnie.. =)

Alex

Postprzez nem Wt lip 18, 2006 10:55 pm

poczytaj troszkę na forum i na stronie wildcata o tym jak powinno się kłuć, po krotkim czasie bedziesz miała już trochę wiadomości na co zwrócić uwagę. A później przejść się do studia, popatrzeć, popytać jak sam "zabieg" będzie wyglądał, porównać z tym co czytałaś i zastanowić się, czy chcesz się tam kłuć.

Osobiscie życzę ci, żeby znalazł się tu ktoś, kto sie tam kłuł, zawsze lepiej wiedzieć, ze studio sprawdzone i polecane :wink:
stirling ding ding ding ding ding whoa whoa
stirling ding ding ding ding ding bwoy
nem

Postprzez misiek54 Wt lip 18, 2006 11:04 pm

a wiec:
tatuazyste maja zajebistego
piercera ......
moje portfolio zią: http://misiek54.getphoto.pl/
misiek54

Postprzez olka Wt lip 18, 2006 11:14 pm

misiek wiem ze lubisz byc dosadny, ale przydaloby sie jakies uargumentowanie :)

edit: to nic ze nie jestes w temacie, dlatego napisalam gdzie mozesz znalezc wskazowki ktore by Ci pomogly +- sie zorientowac. z reszta nem powtorzyla nieco rozbudowaniej moje slowa ;)
olka

Postprzez Alex Wt lip 18, 2006 11:17 pm

tzn...? troche jaśniej jeśli można prosić :wink:

jest:
A) nieprofesjonalny?
B) niesympatyczny?
C) jakiś.. iny...? (jaki :wink: )

i jeszcze pytanko, skąd to wiesz? i czy kułes się tam?
i czy nie warto ryzyzkować tam nawet przebijania ucha..?
(helix i po dwie dziurki na płatkach)

//jeśli kiepsko to bede szukala jakiegoś fajnego studia w Łodzi... i licze na Waszą pomoc.. :D

Pozdro.
jaki urok ma wredota...?
-spójrz na mnie.. =)

Alex

Postprzez olka Wt lip 18, 2006 11:24 pm

misiek sie sam kluje :P
olka

Postprzez misiek54 Śr lip 19, 2006 12:16 am

kumpel dziara sie u kolesia ktory tam robi. full profeska. a wnioskuje ze piercer jest ...... po: galerii, opinii znajomego, z ktorego zdaniem sie bardoz licze.

no ja sie sam kluje, ale juz niedlugo dojdzie cos ciekawego by Smerf, i jak bog da to bedzie reverse PA by xbanditax/heartcore/Ala
misiek54

Postprzez Alex Śr lip 19, 2006 10:06 am

więc jakie polecacie studio w Łodzi...?

bo jak nic lepszego nie znajde, to ten ch****y piercer przebije mi uszy.. :wink: ale
innych przebić ryzykować tam nie nie chcę..
zresztą tego też nie skoro to nie jest dobre studio. :roll:

Błągam o pomoc w znalezieniu odpowiedniego miejsca na przekłucie.. :wink:

Pozdrawiam.
Alex
jaki urok ma wredota...?
-spójrz na mnie.. =)

Alex

Postprzez Zireael Śr lip 19, 2006 12:30 pm

Może w galerii jest parę dziwnych zjawisk , ale wątpię,żeby koleś spieprzył helixa i płatek.
The only good god is a dead god.
The only god good for me.
The only good god is a dead god, baby.
The only damn god I need.
Zireael

Postprzez Alex Śr lip 19, 2006 7:59 pm

juz zadzwoniłam do studia "od zmierzchu do świtu", kilku forumowiczów je polecało, więc... :wink:
no i przekonało mnie to, że gosciu oprócz rękawiczek kuł też w masce na usta.. :wink:
troche przerażają mnie te "krwawe zdjęcia" no ale 8)

maja tam trochę wyższe ceny (chrząstkqa ucha - 100zł, płatek - 60 zł )
ale jak usłyszeli ile chcę tych kolczyków to opóścili do cen z Sigila (chrząstka - 80zł, płatek - 50 zł), więc chyba w porząsiu...

a póki co zbieram forse :twisted: ... narazie mam ee... mało 8) ..

Pozdrawiam,
Alex
jaki urok ma wredota...?
-spójrz na mnie.. =)

Alex

Postprzez usa So wrz 02, 2006 4:05 pm

ja kluje w lodzi :P

Sigila polecam jako jedno z nielicznych studiow lodxzkich.misiek nie widziales go przy pracy i ja sadze ze mnona go polecic.
OD zmirzchu jest dobrym studiem ale no niestety nie przekonuje mnie ich higiena...
judyta na piotrkowskiej jest wg mnie ok. mila kobieta,dobre ceny i profesjonalizm.zool polecam jesli chcecie zaplacic duzo i niekoniecznie profesjonalnie i prosto...

juz niedlugo mam nadrzieje na certyikat z spc wiec jakby co to zapraszam;)
usa

Postprzez misiek54 So wrz 02, 2006 4:19 pm

ale po co ja mam go przy pracy ogladac? wystarczy ze galerie zobaczylem. standarty sa ok, ale juz np. surface ...... zrobione.
misiek54

Postprzez usa So wrz 02, 2006 4:28 pm

jeden surface jest zlapany za plytko troche no i bananek nie bardxzo...ale nie mozna stwiedic ze ktos jest ...... przez obejrzenie jednego kolca...bys zobaczyl moj pierwszy pepek to bys sie za glowe zlapał. prwnie /twoje niektore dziela tez sa zabojcze...

z kolesiem gada sie zajebiscie. jest mily,doradzi itp. nie wiem cxzemu zalozyl bananka ale jesli chodzi o anty eyebrow to dosc czesto widzialam bananki ktore wcale nie wychodziły.
usa

Postprzez croatia So wrz 02, 2006 8:41 pm

Dzwoniłam do "Sigil", aby umówić się na zrobienie kolczyka, ale w ostatniej chwili koleżanka poleciła mi "Od świtu do zmierzchu" i tam go sobie zrobiłam. Ceny może są wyższe, ale studio jest w porządku. Napoczątku się trochę przestraszyłam, przed wejściem: studio w bramie na piotrkowskiej, w tej samej "Sex Shop", tak jakoś nie za czysto na podwórku. Po wejściu jednak zapomniałam już o tym. Profesjonalne ładne czyste studio. Kolczyk mi robiła dziewczyna i nie miała żadnej maski. Normalna fajna sympatyczna, wszystko sterylne. Może nie ma zbyt dużego wyboru kolczyków, ale przecież po zagojeniu można sobie zmienić na jakie sie chce. Dobry kontakt ze studiem, godziny otwarcia też ok, i co najważniejsze dobre opinie wśród znajomych. Nie żałuję. Nic mi się nie paprze, nawet jeszcze nie mam zaczerwienienia mimo, że przekłuwałam się tam tydzień temu. Naprawdę polecam, myślę, że to jedno z lepszych Studii w Łodzi :)
croatia

Postprzez Hjn So wrz 02, 2006 11:56 pm

Ja się również wypowiem w tym temacie bo jestem z Łodzi i byłem chyba w każdym salonie tatuażu i kolczykowania w tym mieście i zdanie typu Hjn'a nie biore pod uwage bo się uwziął na SPC nie komentuje bo jest żałosne tym bardziej,że nie wiedziałem do teraz,że Andrzej z Sigila ma certyfikat SPC.Robiłem w Sigilu kilka kolcy i z każdym kolejnym byłem przekonany co do przeciętnych umiejętności piercera.Przyciągała mnie do tego studia niska cena jak i ogólnie mozliwość pogadania o 'body-art' z Andrzejem co u niektórych piercerów graniczy z cudem.
Moje podstawowe zarzuty to krzywe przebicia,które doprowadziły do tego,że przy kolejnych spotkaniach sam zaznaczałem miejsce wejścia i wyjścia wenflonu co i tak nie zawsze skutkowało zadowalającym rezultatem.Teraz już wiem,że powinienem złapać za wenflon i sam wszystko zrobić.Po drugie miałem zbyt płytko zakładane kolce,a jeśli chodzi o sterylność to chyba na nic zdała się nauka w SPC bo Andrzej uzywa zwykłych rekawiczek lateksowych pakowanych po 100 sztuk,tak to nie mam wiekszych zastrzeżeń,prócz oczywiście zapachu ale to już tak bardzo nie idzie w parze z piercingiem.
Co do studia,które mogę polecić to 'Zool'. Zalety: proste przebicia tzn.zgodne z oczekiwaniami klienta,sterylnie. Wady: drogo( choć są droższe studia ) i kontakt z piercerem jest czysto zawodowy(zero spoufalania się) ale co kto woli,mnie to odpowiada.
Studio 'Od świtu do zmierzchu' - sympatyczni ludzie i dobry tatuator choć zabiegi wykonywało się tuż za ladą( przynajmniej tak było 3 miesiące temu przed przeprowadzką),a jeśli chodzi o dziewczyne,która tam tatuuje i kolczykuje to jest sporo zastrzeżeń.Przede wszystkim ta dziewczyna jest tylko w zastępstwie za Świetnego piercera Michała tak więc nie jest to jej głowna profesja a co za tym idzie standart usług jest kiepski.Nie wiem jak jest teraz jeśli Michał wrócił już z obczyzny to polecam jesli nie to jednak Zool.
Hjn

Postprzez nem N wrz 03, 2006 12:08 am

Wracając do tematu galerii, w ktorej są niby płytko i krzywo zrobione kolce - nie wiem, nie widziałam galerii i nawet mi sie nie chce, ale jakbym kłuła albo tatuowala ludzi to w galerii umieszczałabym tylko i wyłącznie rzeczy zrobione dobrze, takie, z których byłabym dumna, a conajmniej zadowolona [bardzo]. Automatycznie - oglądając galerię, w ktorej na 50 prac jest chociażby kilka źle zrobionych nie będę mieć raczej jakiejś super opinii o studiu tatuażu (ok, akurat tutaj więcej zależy od wizjii tego, ktory chce posiadać tattoo), już nie mówiąc o kolczykowaniu - galeria powinna być profesjonalna, powinna dowodzić umiejętności piercera, bo nie oddam się w ręce kogoś kto po prostu nie wie co robi :roll:
stirling ding ding ding ding ding whoa whoa
stirling ding ding ding ding ding bwoy
nem

Postprzez croatia Pn wrz 04, 2006 10:53 am

Faktycznie może i dziewczyna, która aktualnie przebija w studiu "Od świtu..." nie ma za dużego doświadczenia w tej profesji, bo bodajże zajmuje się robieniem warkoczyków syntetycznych. Lecz chyba nie można jej nic zarzucić. Myślę, że takie kolczyki jak np. w pępku, uszach, nosie, języku to zrobi bez problemu, może gorzej z tymi w innych miejscach, bardziej skomplikowanych do przebicia. No ale skoro ją tam zatrudnili to chyba musi sobie radzić z przebijaniem i to bez problemowo. :) No ja przynajmniej nie odczułam jakoby ona nie znała się na rzeczy ;)
croatia

Postprzez Gość Pn sty 01, 2007 6:06 pm

misiek54 napisał(a):ale po co ja mam go przy pracy ogladac? wystarczy ze galerie zobaczylem. standarty sa ok, ale juz np. surface ...... zrobione.
Gość

Powrót do Archiwum forum sprzed 07.07.2009