osuwanie sie dziasel?!

osuwanie sie dziasel?!

Postprzez delonge Cz cze 16, 2005 9:59 pm

hej
jakies 3 tygodnie temu zrobilem kolczyk w dolnej wardze, z prawej strony, takie zwykle kolko z kuleczka :) wszystko sie goi jak najlepiej, ale ostatnio ktos mi powiedzial, ze od kolczyka w wardze moga sie osuwac dziasla... jako, ze nic na ten temat nie wiedzialem, poczytalem troche, ale w sumie, poza tym, ze to niefajna sprawa nic sie nei dowiedzialem. stanalem przed lustrem i ogladalem swoje dziasla ze wszystkich stron i hm. no i tu jest problem :D dziaslo ktore jest najblizej kolczyka, wyglada troszke tak, jakby hm powiedzmy, zeby obrazowo to ujac, tak jakby podwinac nogawke w spodniach... taki jakby kolnierzyk :S nie wiem jak to lepiej opisac.. i teraz tak: nie wiem, czy mialem to wczesniej, czy moze po prostu naczytalem sie bzdetow i sam sobie wmawiam, ze cos sie dzieje, a moze faktycznie cos jest nie tak?! co mi radzicie? jesli faktycznie to osuwanie sie dziasla, eh to lipa, bo nie chce stracic dziasel i zebow, ale tez nie chce wyjmowac kolczyka.. no i po czym tak dokladnie poznac, ze to osuwanie sie dziasel, o ile w ogole cos jest nie w porzadku..? eh eh panikuje :D mam nadzieje.. aha, myslalem zeby moze isc do dentysty, ale wiem co on mi powie :P wyjac kolczyk! :D

pomozcie :)
delonge

Postprzez Blacha Cz cze 16, 2005 11:47 pm

czy obsuwają Ci sie dziąsła powie dentysta tylko
może masz jakiegoś znajomego ??
zdarza sie choć żadko - ale zdarza
Obrazek
Blacha

Postprzez knife Cz cze 16, 2005 11:51 pm

Z dziaslami jest tak zawsze- zwykle po kilku latach noszenia metalowego kolczyka, ktory jest niewlasciwie ulozony, tzn plytka kolczyka lezy na granicy dziasla- zeby, lub lekko ponizej. U niektorych osob przestrzen na kolczyk jest tak mala ze nie da sie tego inaczej przekluc.
Rady
po pierwsze masowac dziasla szczoteczka do zebow typu soft w czasie mycia zebow ruchami pociaglymi od dolu do gory co wspomaga ukrwienie i dziasla powoli powracaja na swoje dawne miejsce
Niestety u osob po 25 roku zycia ta regeneracja jest wolniejsza, gdyz z wiekiem dzasla same w sobie sie sukcesywnie obnizaja.
To troszke potrwa- musisz masowac regularnie po kilka minut 2 razy dziennie min. miesiac
punkt 2 -przez pierwsze dni wcierac salumin aby zapobiec stanowi zapalnemu, dodatkowo dobre sa owoce i warzywa z duza iloscia witaminy c np. pomaga masowanie cebula lub wcieranie miodu -to takie stare ludowe przepisy
punkt 3
przy nastepnym przekluwaniu kluj jak najnizej ( uwazaj na Frenulum- wiazadelko wargi dolnej - aby kolczyk go nie uciskal bo po pewnym czasie bedzie bolalo).
Zakladaj tylko i wylacznie labrety z PTFE- sa miekkie i nie powoduja takich zniszczen.
punkt 4
po zagojeniu skroc PTFE tak bys nie odczuwala ze dotyka lub uderza w dziasla
>Pozdrawiam i zycze szybkich efektow
"Za pierwszym razem
To nie było takie proste
W głowie czułem ból
A w sercu niepokój..."
knife

Postprzez delonge Pt cze 17, 2005 12:00 am

dzieki wielkie za rady :) a czy zalozenie mniejszego kolczyka cos pomoze? bo tak czy siak chce zmienic, ale nie wiem czy moge na mniejszy w tej sytuacji... :) najchetniej zalozylbym teraz kolko bez kulki :D
delonge

Postprzez knife Pt cze 17, 2005 12:01 am

mniejszego w jakim sensie?
"Za pierwszym razem
To nie było takie proste
W głowie czułem ból
A w sercu niepokój..."
knife

Postprzez G Pt cze 17, 2005 2:16 am

hm, moment, czytałem swego czasu że labrety powodują osuwanie dziasła (ta płytka od wewnątrz), a tu mowa chyba o BCR jest, które ponoń są mniej szkodliwe dużo. pytanie więc, a kulka gdzie jest - na zewnątrz czy wewnątrz ust...?
G

Postprzez knife Pt cze 17, 2005 2:48 am

sprawa kulk zalezy od wlasnego "widzi mi sie"
jezeli kulka ma byc w wewnatrz ust to lepiej zamienic je na pelne kolko

to ze bcr ma mnejsza powieszchnie niz plytka labret`u nie oznacza ze mniej podraznia dziaslo
"Za pierwszym razem
To nie było takie proste
W głowie czułem ból
A w sercu niepokój..."
knife

Postprzez delonge Pt cze 17, 2005 10:10 am

to nie jest labret :D to zwykłe kolko bcr wlasnie :P kulka jest czasem na zewnatrz czasem wewnatrz, zalezy od mojeg widzi mi sie. i po prostu - chce mniejszy kolczyk, zeby bardziej przylegal do wargi.
delonge

Postprzez Pouyn Pt cze 17, 2005 2:34 pm

moim zdaniem jak nosisz koło to dobrze by było dobrać je tak żeby przylegało do wargi wewnątrz ust... na zewnątrz i lekko nad wargą to nie jest takie istotne...a problem tego kółka jest jeszcze inny tzn im głębiej kolczyk wchodzi do ust tym większy ma kontakt ze szkliwem twoich zębów :(
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej"
Albert Einstein
Pouyn

Postprzez G Pt cze 17, 2005 5:00 pm

gdzieś widziałem specjalne kółka do warg. niby jak okrągły barbell to wygląda, ale przy jednej kóle jest zupełnie prosty przez parę milimetrów - to to co rpzechodzi przez warę - dopiero reszta jest jakoś wyprofilowana że to powinno od wewnątrz do wargi przylegać, a na zewnątrz zaogrąglona koliście sztanga niby to jest. powinno mniej niszczyc szkliwo i dziąsła, nie wiem jeno jak z dostę[pnością tego w polszy, chyba żadna...
G

Postprzez delonge Pt cze 17, 2005 6:50 pm

kurcze, a gdzie takie wynalazki widziałeś? :D byłbym wielce zainteresowany..

a to moze jeszcze jedno mi wyjasnicie. zamecze Was pytaniami, ale trudno, musze wiedziec!

po wewnetrznej stronie wargi, tuz przy dziurce, mam takie białe coś, nie jest to zaschnieta limfa, tylko po prostu hmm wyglada to jak martwy naskorek, z ta roznica, ze jest to w dotyku troche twarde... any ideas? :P w niczym mi to nie przeszkadza, ale kurde, jakem popatrzyl na moja buzke w lustrze, to nagle sie okazalo, ze mam tam cala mase roznych rzeczy, o ktorych nic nie wiem :P to jak z pojsciem do lekarza, jestes zdrowy, dopoki nie pojdziesz sie zbadac... wygladem przypomina to afte, z tym, ze w ogole nie boli. zakladam, ze tak powinna wygladac dziurka, ale NIE jestem pewien :D

dzieki
delonge

Postprzez ThaoQuest Pt cze 17, 2005 8:42 pm

Wynalazki ?? Z tego co ja rozumiem to chyba poprostu chodzi o BCR tyle ze zamykany nie kulka tylko prostym kawalkiem preta a nie takim wygietym ... Chyba o to chodzilo tak czy nie ??
Time has come it is quite clear our Antichrist is almost here .....

... noł fetish - noł orgasm - noł fan ...
ThaoQuest

Postprzez Gość Pt cze 17, 2005 8:53 pm

wynalzaki - to do G. pisal, ze widzial kolko, ktore tak naprawde nie bylo kolkiem... dwa posty wyzej :)

no i co to mam w gebie? to biale cos, kolo dziurki, po wewnetrznej stronie wargi...?
Gość

Postprzez knife Pt cze 17, 2005 9:10 pm

albo chodzi o kolka do brwi

martwy naskorek
"Za pierwszym razem
To nie było takie proste
W głowie czułem ból
A w sercu niepokój..."
knife

Postprzez delonge Pt cze 17, 2005 9:14 pm

jak sie tego pozbyc? :P
delonge

Postprzez knife Pt cze 17, 2005 9:19 pm

wygrysc,wyciac...
albo czekac az samo zniknie
"Za pierwszym razem
To nie było takie proste
W głowie czułem ból
A w sercu niepokój..."
knife

Postprzez G Pt cze 17, 2005 11:59 pm

żeby nie ten - nie pisałem o BCR z prętem zamiast kulki tylko o curved barbellu który przy jednej kulce pare milimetrów prosty jest, nie pamiętam ni cholery gdzie to widziałem... BME? O_o
G

Postprzez knife So cze 18, 2005 12:28 am

Obrazek :?:
"Za pierwszym razem
To nie było takie proste
W głowie czułem ból
A w sercu niepokój..."
knife

Postprzez G So cze 18, 2005 1:54 am

toć piszę że nie BCR, nie ważne normalny czy D-krztałtny...

to coś optycznie jak litra J duża do góry nogami była. po obu stronach kulka. to zagięcie z kątem prostym było przy miejscu przekłucia (kulka od zewnątrz ust), reszta dookoła wargi szła i wyglądało to jak podkówka jak sie nie wiedziało, ale lepiej wyprofilowane było. ni cholery nie kopjarze kto to robi :/
G

Postprzez G So cze 18, 2005 1:58 am

chwile poszperałem i mam toto. producentem jest Anatometal (nie wiem zczy ktoś jescze)

wygląda toto tak:

Obrazek
G

Postprzez G So cze 18, 2005 2:01 am

uprasza sie admina o niecięcie (bądź zmodowanie tego w jeden post), bo znalazłem jeszze coś:

http://www.tribalectic.com/Body_Jewelry ... +Fishtails
labrety z akrylowym końcem specjalnie żeby nie niszczył dziąseł.
G

Postprzez Pouyn So cze 18, 2005 3:27 am

G dlaczego się nie zarejestrujesz? miałbyś wtedy możliwość edycji swoich postów...a w przeciwieństwie do wielu zarejestrowanych osób piszesz na tym forum...

jak się kolczyk odpowiednio dobierze to koło też się nada...
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej"
Albert Einstein
Pouyn

Postprzez Gość So cze 18, 2005 10:12 am

co do tych labretów to znam to... ale wole kolko... ostatnio przegladalem bmezine.com i tam niektorzy pisza o takim ustrojstwie, nie wiem jak to przetlumaczyc na polski, ktore nosisz zamiast kolczyka i jest prawie niewidoczne, a sluzy ono do tego, zeby dziurka sie nie zarosla... z tym, ze nie wiem czy oni tego nie robia wlasnorecznie... bo moze to tez by bylo dobrym rozwiazaniem? :D
Gość

Postprzez ThaoQuest So cze 18, 2005 10:49 am

To sie nazywa retainer i jest do kupienia w niektorych sklepach na sieci, aha i z tego co sie orientuje to jest to chyba zrobione z PMMA
Time has come it is quite clear our Antichrist is almost here .....

... noł fetish - noł orgasm - noł fan ...
ThaoQuest

Postprzez Gość So cze 18, 2005 9:59 pm

uwaga: dziurka dzis zaczeła bolec, za to zadnych zmian wizualnych :| moze ja tylko podraznilem... ch.. wie :/ au
Gość

Następna strona

Powrót do Archiwum forum sprzed 07.07.2009